Moi Drodzy! Już jutro rozpoczynamy najważniejszy czas w roku liturgicznym, mianowicie Triduum Paschalne i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Przypominam plan

- Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa
godz. 8.00 - Jutrznia; godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.; godz. 18.00 Msza św, Wieczerzy Pańskiej i adoracja do godz. 21.00

- Wielki Piątek - pamiątka Męki i śmierci Pana Jezusa.
godz. 8.00 -Jutrznia i  adoracja w ciemnicy, godz. 17.30 - rozpoczynamy nowennę przygotowującą nas na Niedzielę Miłosierdzia, Droga Krzyżowa; godz. 18.00 - liturgia Wielkiego Piątku i adoracja w ciszy do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi św. po Jutrzni do godz. 10.00 i od 16.00 - 17.30.Obowiązuje Post ścisły, od którego nie ma dyspensy.

- Wielka Sobota - godz. 8.00 - Jutrznia i adoracja przy Grobie Pańskim, godz. 19.30 - różaniec, godz. 20.00 Wigilia Paschalna. Zachęcam zgodnie z tradycją do wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych

Niedziela Wielkanocna obowiązuje plan podany w ogłoszeniach, który może się zmienić po komunikacie władz oraz ks. Arcybiskupa.

________________________________________________________________________________________________________________

W naszej parafii w tym tygodniu....
Kościół jest otwarty każdego dnia od godz. 9.00 do mszy św. wieczornej.
W piątek z racji I piątku od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nie będzie spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu. Okazja do spowiedzi we wtorek, środę i czwartek w godz. 16.30 - 17.00, w piątek w godz. 15.00 - 17.00. Proszę już teraz w miarę możliwości korzystać z sakramentu pokuty.
Przypominam, że do środy (na prośbę Parafian) w zakrystii można dostarczyć dary dla naszego szpitala. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
Trwamy w trudnym dla nas wszystkich czasie, zachęcam do modlitwy (każdego dnia o 20.30 modlitwa różańcowa i o 21.00 Apel Jasnogórski - transmisja w telewizji TRWAM) oraz umieszczenia w oknach naszych domów wizerunku Matki Bożej. Szczęść Boże.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moi Drodzy! Przypominam, że na mszach św. może uczestniczyć 5 osób. W związku z nadzwyczajną sytuacją proszę o pozostanie w domu i duchowe przeżycie Eucharystii. Będziemy transmitować msze św. z V Niedzieli Wielkiego Postu w sobotę o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 9.30. na naszym parafialnym fanpage.W związku z trudną sytuacją wspieramy szpital w Jarocinie. Organizujemy zbiórkę środków czystości, środków dezynfekujących, mydła, ręczników jednorazowych, chusteczek nawilżających, środków ochrony osobistej personelu, słodyczy oraz wody mineralnej. Artykuły można dostarczyć w dn. 26, 27, 28, 30. 03. w godz. 16.00 - 17.30 oraz w dn. 29.03 (niedziela) w godz. 8.00 - 12.00 do zakrystii kościoła w Rusku. Osoby, które chcą pomóc, a nie mają możliwości dostarczenia art. lub chcą przekazać środki finansowe na zakup art. proszę o kontakt z Panem Sławkiem Gruchałą.

Szczęść Boże!