Ogłoszenia Duszpasterskie  na 3 N.W.Postu 3.03.2024.

1.    Dziś  III Niedziela Wielkiego Postu – 3.03. - Hasło Wielkiego Postu: „Każdego dnia moja rodzina dźwiga Krzyż z Chrystusem.”. Śpiew Gorzkich Żali w każdą niedzielę po każdej Mszy św. W tygodniu każdego dnia od poniedziałku do soboty przez cały Wielki Post adoracja Najświętszego Sakramentu o  godz. 16.30 i Msza św. o godz. 17.00. Różaniec w niedzielę o godz. 7.30, w soboty o godz. 16.30, a w każdą środę nowenna do Matki Bożej o godz. 16.30.

2.    W poniedziałek 4.03. – przypada święto św. KAZIMIERZA. W tym dniu zapraszamy dzieci komunijne na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie z Księdzem.

3.    W środę 6.03 – zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 16.30. oraz na Mszę św. o godz. 17.00. Podczas Mszy św. dzieci komunijne będą miały odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynoszą poświęcone świece.

4.    W czwartek 7.03 – pierwszy czwartek miesiąca – godz. 17.00 – Msza św. z Komunią św. pod dwiema postaciami. A  wspólnota Effata tego samego dnia serdecznie zaprasza na wieczór modlitwy o pokój  za Ojczyznę, pod hasłem ”Słuchajcie mego głosu”.  O godz. 18.30. – różaniec w intencji Ojczyzny. O godz. 19.00 Msza św. po Niej adoracja N. Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w intencji  pokoju i naszej Ojczyzny.

5.    W piątek 8.03. – o godz. 8.30 – różaniec, godz. 9.00 - Msza św. z Drogą Krzyżową dla starszych , chorych , emerytów i rencistów, o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św. O godz. 17.00 – Msza św., na którą zapraszamy szczególnie nasze Panie z racji ich święta Dnia Kobiet,  po Mszy św. Droga Krzyżowa dla starszych i młodzieży, bierzmowani obowiązkowo. Po nabożeństwie obowiązkowe dla nich spotkanie. Proszę kandydatów, którzy nie byli ostatnio u spowiedzi św., aby to uczynili w tym tygodniu.

6.    W środę, czwartek i piątek po mszach św. wieczornych  można przedłużać prolongatę ławek  na kolejny rok. Dziękuję Panu Sławkowi, że kolejny rok podjął się tego trudu. Opłata jak do tej pory, wynosi 30 zł za jedno miejsce na jedną Mszę św.

7.    Daninę diecezjalną można składać do skarbony przez cały wielki post. Gotowe koperty zostały podane w liście Proboszcza. Polecam ją ofiarności Drogich Parafian.

8.    W zakrystii są do nabycia tzw. paschaliki na stół wielkanocny. Cena 14 zł.

 

Za wszelkie dobro, życzliwość, modlitwę i ofiarność serdeczne Bóg zapłać.                                                                                                                                                                                                     Wasz Proboszcz Ks. Janusz Buduj