Ogłoszenia Duszpasterskie na 30 N. Zwykłą 25.10.2020r.

 

 

 

  1. Dziś 30 niedziela zwykła – 25.10 – Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 w tygodniu różaniec od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 , a po różańcu Msza św. to już ostatni tydzień października.

  2. Wymienianki roczne są już przyjmowane w biurze parafialnym lub w zakrystii po Mszach, tak, aby od połowy listopada były omadlane przed Mszami niedzielnymi. Natomiast wymienianki jednorazowe będą omadlane w następujący sposób: we wtorek 3.11 – Rusko wieś, w środę4.11. – Rusko bloki, w czwartek 5.11. –Rusko, ul. Kasztanowa i Jabłoniowa, w piątek 6.11. – Suchorzewko, w sobotę 7.11 – Strzyżewko. Gotowe karki są wyłożone z tyłu kościoła. W tych dniach odmówimy różaniec o godz. 16.30 w intencji zmarłych spisanych na kartkach, które przynosimy do kościoła i fizycznie w danym dniu uczestniczymy w modlitwie za naszych zmarłych, a o godz. 17.00 będzie każdego dnia Msza św.

  3. Msze św. będą transmitowane z naszej świątyni w każdą sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 8.00 , jeśli ktoś nie będzie mógł być fizycznie w czasie wymienianek od 3.11. do 7.11, będzie również transmisja przez Internet.

  4. W przyszłą niedzielę 1.11 - przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00. 9.30.11.00 i o godz. 12.15. Ze względu na czas epidemi nie będzie Mszy św. na cmentarzu, jednak cmentarz jest i będzie otwarty, aby indywidualnie nawiedzić naszych bliskich zmarłych i uzyskać odpust zupełny. Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 

- Wzbudzić intencję jego otrzymania.
- Być w stanie łaski uświęcającej.
- Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
- Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
- Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

 

5. Fundacja Solo Dios Basta organizuje Różaniec do Granic Nieba. Polega on na pojednaniu się z dziećmi, które odeszły do Pana przez aborcję we wszystkich pokoleniach rodu. Każdy stojąc nad swoim rodzinnym grobem – przez ręce Maryi – modli się razem z dziećmi, które są w niebie: można nadać mu imię, prosić o wybaczenie i razem z nim modlić się o potrzebne łaski dla całej rodziny. W naszej parafii, każdego dnia od 1 – 8 listopada będzie różaniec pokutny – wynagradzający Bogu za grzechy aborcji.

 

6.Ponadto w najbliższym czasie przygotujemy nasze sera na 33 dniowe rekolekcje po których oddamy się w opiekę Maryi.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                ks. Janusz Buduj Wasz Proboszcz

 

 Zadanie nr 11 na Jan Paweł II

Szczęść Boże!  Na stronie w aktualnościach pojawił się konkurs z okazji 100 urodzin Jana Pawła II. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jest on obowiązkowy, jako kolejne zadanie. 

Zadanie nr 10 na dni 11 - 15.05.2020r.
Szczęść Boże!  Młodzież uczestniczy we mszy św. wraz z nabożeństwem majowym

- poniedziałek 11.05 - klasa VII osoby od A do J
- wtorek 12.05 - klasa VII osoby od K do końca
- czwartek 14.05 - klasa VIII osoby od A do J
- piątek 15.05 - klasa VIII osoby od K do końca

Zadanie nr 9 na dni 4 - 8.05.2020r.
Szczęść Boże!  Młodzież uczestniczy we mszy św. wraz z nabożeństwem majowym w dniach 4 - 8.05.(poniedziałek - piątek). Ze względu na limit osób proszę się zapisywać na poszczególne dni na grupie FB.

Zadanie nr 8 Odpust św. Wojciecha
Szczęść Boże!  W czwartek po mszy św. Pan Jezus będzie błogosławił każdej rodzinie naszej parafii. Proszę być przed swoim domem i zrobić zdjęcie, które należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 24.04. 

 

Zadanie nr 7 Triduum Paschalne Wielkanoc 2020
Szczęść Boże!  Proszę napisać i przesłać (do 16.04.br) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wypowiedź na temat:

Jak przeżyłem tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
(Nie chodzi tutaj o regułki z internetu!!! Proszę o tekst komputerowy)

 

Zadanie nr 6- Niedziela Palmowa
Szczęść Boże!  Proszę uczestniczyć we mszy św. - transmisji z naszej parafii (sobota 17.00, niedziela 9.30). Zadanie do wyboru: rysunek (na Wasze życzenie) temat : Niedziela Palmowa lub streścić w kilkunastu zdaniach liturgię Słowa. i przesłać  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  do poniedziałku 6.04

 

Zadanie nr 5
Szczęść Boże!  Proszę opracować krzyżówkę z hasłem ZMARTWYCHWSTANIE. Należy opracować 16 pytań i odpowiedzi do krzyżówki i  przesłać do 03.04.2020r.   na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  

Zadanie nr 4
Szczęść Boże!  Proszę napisać wypracowanie na temat: "Świętość życia. Praca na stronę A4 proszę przesłać do 27.03.2020r. do godz. 20.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osoby, które mają niezaliczone któreś z zadań: 1, 2, 3 lub zadanie z 16.02 o św. Pawle proszę nadrobić zaległości do 26.03.

Zadanie nr 3

Szczęść Boże! Jak wiemy, jest dyspensa Ks. Arcybiskupa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. Proszę przeżyć niedzielną Eucharystię duchowo przez transmisję telewizyjną, radiową lub internetową. Zadanie polega na przesłaniu na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 4 - 5 zdań opisujących kazanie oraz podanie kanału transmisji. (do poniedziałku 23.03 do godz. 20.00) Spis transmisji jest zamieszczony na naszej stronie w zakładce aktualności.

 

 

Zadanie nr 2
Trwa modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa w Polsce; m.in. każdego dnia o godz 21.00 jest Apel Jasnogórski. Bardzo proszę, aby włączyć się w modlitwę za pośrednictwem mediów. Apel transmituje TV TRWAM, Radio Maryja lub internet:

 https://jasnagora.pl/pl/media/na-zywo/kaplica-matki-bozej/

Zadanie polega, aby streścić w 4 - 5 zdaniach naukę, która jest głoszona po zaśpiewaniu "Maryjo, Królowo Polski. Proszę streścić jedną naukę, do wyboru od wtorku do piątku (17 - 20.03)

Streszczenie przesłać na maila  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem w tytule imienia i nazwiska.

 

Zadanie nr 1

Proszę o wypowiedź pisemną:

Temat:   "Wielkość człowieka stworzonego przez Boga"

minimum 1 strona A4, czcionka 13,odstęp 1,5. 

Pracę proszę przesłać na e maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do piątku 20.03.2020r. do godz. 24.00 z podaniem imienia i nazwiska.

Ks. arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański zatwierdził Parafialną Radę Ekonomiczną na okres 4 lat od 1 VII 2016 r. do 30 VI 2020r. w składzie:

*z urzędu

- ks. Mikołaj Graja proboszcz parafii - przewodniczący

*z nominacji:

- Wojciech Kordus (Suchorzewko)

- Wojciech Niedobitek (Strzyżewko)

- Elżbieta Wojciechowska (Rusko)

 

Członkowie Rady wypełniają swoje zadania zgodnie ze Statutem Parafialnej Rady Ekonomicznej z dnia 20 lutego 2007r. N. 1048/2007 (Synod Archidiecezji Poznańskiej, tom II, s. 418).